Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
یکشنبه, 02 ارديبهشت 1403
ثبت نام
Bw.36- بیوگرافی آنا هاتوی

 

  بیوگرافی آنا هاتوی  
  alt  
 
BW.36- Anne Hathaway Biography
تاریخ تولد
12 نوامبر 1982
تاریخ مرگ
-
ملیت
آمریکایی
حرفه
بازیگر
مترجم
فاطمه
(critic)
آنا جکولین هاتوی، متولد 12 نوامبر سال 1982، بازیگری آمریکایی است. پس از چندین نقش آفرینی در
تئاتردر سال 1999 درسریال تلویزیونی...

 
 
  altalt  
  Cinema Center Biography Group  

 

تولد:
12 نوامبر 1982در بروکلین،نیویورک
نام اصلی:
Anne Jacqueline Hathaway 
لقب:
Annie
قد:173
سانتی متر


بیوگرافی مختصر

آنا جکولین هاتوی، متولد 12 نوامبر سال 1982، بازیگری آمریکایی است. پس از چندین نقش آفرینی در تئاتر در سال 1999 در سریال تلویزیونی 

get real بازی کرد. او نقش Mia Thermopolis را در The Princess Diaries ایفا کرد. سه سال بعد هاتوی آن نقش را دوباره در The_Princess_Diaries_2:_Royal_Engagement تکرار کرد. نقش آفرینی در فیلم­های خانوادگی و بازی در نقش Ella Enchanted، هر دو در سال 2004، از دیگر کارهای اوست. همچنین هاتوی به خاطر صداگذاری­اش در انیمیشن کارتونی The Simpsons جایزه Emmy دریافت کرده است. او درسال 2005، نقش­هایی دراماتیک در فیلم­های Havoc وBrokeback mountain ایفا کرد و نقش اول Jane Austen را در فیلم­های devil wears Prada (2006) و becoming Jane (2007) بازی کرد. در سال 2008 به خاطر ایفای نقش اول در فیلم Rachel_Getting_Married مورد استقبال فراوان قرار گرفت، به­ طوری­که برنده جوایز بسیاری شد و در مراسم اسکار به­ عنوان بهترین بازیگر زن مقام اول را کسب کرد. در سال 2010 نقش اول را در فیلم­های Alice_in_Wonderland تیم برتون و Valentines_Day، به خوبی فیلمlove and other drugs ایفا کرد. در سال 2011 به عنوان دوبلور در انیمیشن Rio بازی کرد و هم اکنون در حال برنامه ریزی برای بازی در فیلم the dark night rises کریستوفر نولان به عنوان کاراکتر selinakyle /catwoman است. مجله people او را به عنوان بهترین ستاره سال 2001 معرفی کرد و در سال 2006 بین 50 نفر، در رده نخست زیباترین فرد جهان قرار گرفت.


 

 

alt
 

زندگی ابتدایی

هاتوی در بروکلین نیویورک متولد شد. پدرش Gerald Thomas یک وکیل و مادرش Kathleen بازیگری است که هاتوی در رسیدن به هدفش از او الهام گرفت. خانواده هاتوی هنگامی که او شش ساله بود، به میلبرن نیوجرسی نقل مکان کردند. هاتوی یک برادر بزرگتر به نام مایکل و یک برادر کوچکتر به نام توماس دارد. او در اصل اهل اتریش و فرانسوي تبار است و با فاصله یک بومی آمریکایی است و ریشه آلمانی دارد.هاتوی یک کاتولیک بود، به طوری­که برای این مذهب ارزش واقعا والایی قائل بود و اظهار داشت که در دوران کودکی قصد داشته یک راهبه شود. اگرچه او در سن 15 سالگی تصمیمی مغایر با خواسته­اش گرفت. او احساس کرد که نمی­تواند قسمتی از دینی باشد که با تمایلات جنسی برادرش مغایر است. در سال 2009 هاتوی خود را بی­دین مسیح معرفی کرد چرا که مذهبی را پیدا نکرد و بعدا اظهار کرد که اعتقادات مذهبی او در حال پیشرفت است و خود مشغول کار بر روی آن است. هاتوی به عنوان یک کودک در کودکستان heights Montessori بروکلین حضور داشت. او وقتی هنوز کودکستانی محسوب می­شد، وارد پایه اول مدرسه ابتدایی Wyoming در میلبرن شد. زمانی­که هاتوی از دبیرستان میلبرن فارغ التحصیل شد، در مدارس بسیاری مشغول به انجام کار تئاتر و نمایش بود. ایفای نقش هاتوی به عنوان winnifred در نمایش نامه once upon a mattress که در تئاتر paper mill اجرا شد، باعث آشوب در بین ستارگان نامزد برای جایزه بهترین اجرای دبیرستانش شد. در طول این مدت هاتوی در نمایش­نامه­های بسیاری از جمله ((جین ایر)) و ((gig )) در تئاتر paper mill نیوجرسی (واقع در میلبرن و در خیابانی دقیقا رو به روی دبیرستانش) مشغول به فعالیت بود. هاتوی چند ترم تحصیلی را پیش از انتقالش به مدرسه گالاتین دانشگاه نیویورک در کالج ((واسار)) درpough keep در رشته­های زبان انگلیسی و رشته فرعی زنان گذراند. انتقال هاتوی به دانشگاه نیویورک و نام­نویسی در آن یک تصمیم شخصی از جانب خود او، شاید بهترین تصمیم او در زندگی­اش بود، چراکه او همواره از بودن در کنار افرادی که مانند او در پی رشد و بزرگ شدن بودند، لذت می­برد. هاتوی اولین نوجوانی بود که اجازه ورود به برنامه­های بازیگری گروه ((بارو)) theater company را پيدا كرد. هاتوی در سال 1998 و 1999 همراه با گروه سرود دبیرستان all –eastern آمریکا یک سوپرانو در Carnegie hall اجرا کرد و در نمایش­هایی که در مدرسه مقدماتیseton hall در west orange نیوجرسی بود هم فعالیت­هایی داشت. سه روز بعد از اجرای سال 1999 او در Carnegie hall در سن 16 سالگی در سریال کوتاه get real محصول fox تلویژن بازی کرد. هاتوی یک بازیگر تئاتری ماهر است و می­گوید که ترجیح می­دهد در تئاتر به ایفای نقش بپردازد. نحوه بازی او بهjudy garland وAudrey Hepburn بسیار شباهت دارد. اوgarland را به عنوان یکی از محبوب­ترین بازیگرانش و merylstreep را به عنوان بت خود معرفی می­کند.

 

alt

رویداد های حرفه­ا ی هاتوی: 2001-2004

اولین نقش آفرینی هاتوی در سینما مقابل کریستوفر گورهام، در نمایشنامه the other side of heaven محصول والت دیسنی بود که از زندگی شخصی John H. Groberg (در چشم طوفان) الهام گرفته بود. قبل از ساختن فیلم، او در کنارJulie Andrews نقش اولMia Thermopolis ، از دیگر محصولات والت دیسنی، بازی کرد که یک فیلم کمدی به نامprincess diaries بود و نوشته اصلی آن توسط meg Cabot بود که در 2000 نسخه مشابه وجود داشت. کارگردانی این فیلم توسطGarry marshal بود و هاتوی برای ایفای نقش پرنسس انتخاب شد. او به سرعت به سوی نیوزیلند حرکت کرد تا این نقش را پس از فقط یک گزینش ایفا کند. او توانست این نقش را در میان 500 دختر دیگر از آن خود کند. در فوریه سال 2002 هاتوی برای دومین بار در کنسرتی که محصول carnival بود، در مرکز شهر ایفای نقش کرد. در اولین حضور هاتوی در تئاتر در شهر نیویورک، او برای بازی در نقش lili مورد تحسین قرار گرفت. هاتوی در طول سه سال بعدی به ایفای نقش در فیلم­های خانوادگی ادامه داد تا جایی­که به عنوان کاراکتر اصلی نقش­های کودکانه شناخته شد. در سال 2002 در فیلم کمدی –درام نیکولاس نیکلبی Douglas McGrath مقابل Charlie Hunnam و Jamie Bell قرار گرفت که با نقدهای مثبتی رو به رو شد. خبرگذاری northwest اشاره کرد که این فیلم بسیار خنده­دار است وdesert news گفت که بازیگر این فیلم شایستگی دریافت جایزه اسکار را دارد. علی­رغم اینکه این فیلم با استقبالی نقدگرایانه رو به رو شد، اما چندان فروش خوبی نداشت و در باجه فروش بلیط در آمریکای شمالی، در کل بلیط ها با قیمتی کمتر از 4 دلار به فروش رسید! نقش آفرینی بعدی هاتوی نقشی افتخاری در یک فیلم کمدی –رمانتیک بود که این نقش، Ella Enchanted نام داشت و جمع آوری آن توسط Gail Carson Levine انجام گرفت که با نقدهاي بسيار بدي روبه رو شد. هاتوی در این فیلم دو آهنگ را همراه با Jesse McCartney اجرا کرد. در سال 2003 هاتوی از بازی در فیلم The Phantom of the Opera از Joel Schumacher استعفا داد، چرا که زمان ساخت این فیلم با فیلم (princess diaries2 (royal Engagement هم­زمان بود. والت دیسنی قبل از سال 2004 شروع به ساختن princess diaries 2 کرد که در آگوست همان سال پخش شد. این فیلم با نقد های منفی رو به رو شد اما برخلاف بودجه بندی که 40 میلیون دلار بود، 95.1 ميليون دلار فروش کرد.

تغییرات حرفه­ای 2005-2007
هاتوی بازی در نقش­های دراماتیک را پس از princess diaries 2 شروع کرد. او گفت که هرکس که الگوی بچه­هاست به آزادی نیاز دارد. همچنین گفت: تصور جالبی است که طرفداران من با من رشد می­کنند. او همچنین درسال 2005 در انیمیشن کمدی Hoodwinked صداگذاری کرد. بعد از فیلم havoc، هاتوی در کنار بازیگرانی چون Heath Ledger و Jake Gyllenhaal، در درام Brokeback mountain ساختهAng lee بازی کرد. فیلم havocبه دلیل نقدهای بسیار ضعیفی که با آن روبه رو شد، در تئاتر آمریکا پخش نشد. این فیلم به خاطر موضوع بسیار خاص آن با مصاحبه­هایی پرشور رو به رو شد، به طوری­که رتبه های اول بسیاری را در اسکار از آن خود کرد. هاتوی همچنین بیان کرد که محتوای این فیلم از جوایزی که به آن تعلق گرفت مهم­تر بود و ساخت این فیلم او را وادار کرد که بیشتر بر روی موضوعاتی که دوست دارد آن­ها را انجام دهد، تمرکز کند. در سال 2006 هاتوی در کمدی the devil wears Pradaساخته David Frankel ظاهر شد که در این فیلم نقش معاون سردبیر یک مجله مد را ایفا کرد و نقش سردبیر هم توسط مریل استریپ به اجرا درآمد. هاتوی گفت که کار بر روی این فیلم او را به شخصیتی سخت­کوش تبدیل کرد که بیشتر از گذشته به مد احترام می­گذارد. در سال 2007 هاتوی جزء بازیگران فیلم کمدیknocked up بود، اما قبل از آن­که ساخت این فیلم آغاز شود، جای خود را به دلیل اختلافاتی که با نویسنده و کارگردان این فیلم داشت با Katherine heigl عوض کرد. هاتوی در سال 2007 در درام becoming jane نقش نویسنده انگلیسی، jane austen را بازی کرد. تیم برتون هاتوی را برای نقشJohanna barker در فیلمDemon Barber of Fleet StreetThe :Sweeney Todd در سال 2007 در نظر گرفت، اما نقش به wisener jayne که بازیگری ناشناخته بود،واگذار شد چرا که تیم برتون تصمیم گرفت بازیگری ناشناخته و جوان­تر برای این نقش انتخاب کند.
 

 

alt.
 

از سال 2008 تا کنون

اولین فیلم هاتوی در سال 2008 یک فیلم مدرن بود که با فیلم get smart محصول mel brooks telenision هماهنگی داشت و هاتوی در این فیلم مقابل Steve carrel و alonarkin، نقش جاسوس 99 را ایفا کرد. کارگردان این فیلم، peter segal بود. این فیلم با شایعاتی رو به رو شد که می­گفت این فیلم یک داستان دنباله­دار است. همچنین در سال 2008 در درامpassengers در کنارPatrick Wilson نقش اول را به­خوبی درام Rachel getting married مقابلdebra winger بازی کرد.rachel getting married همچنین در جشنواره­های ونیز و تورنتو مقام اول را کسب کرد و هاتوی را با استقبال بسیار گسترده و نقدگرایانه برای نقش آفرینی­اش در نقش kym مواجه کرد که شامل کسب مقام اول هم در مراسم اسکار و هم در گلدن گلاب بود. هاتوی اظهار کرد که این فیلم به­خاطر به تصویر کشیدن بسیار جذاب روابط خانوادگی و قدرت انتقال احساسات بالایی که او در نقشش احساس می­کرد، بسیار جالب بوده است. هاتوی در کمدی bride wars ایفای نقش کرد که در سال 2009 پخش شد. شركت در انیمیشن the Simpsons وfamily guy به عنوان دوبلور باعث شد تا هاتوی در سال 2010 جایزه Emmy دریافت کند. او همچنین در جشنواره تابستانی Shakespeare نیویورک در سال 2009 در نقشviola ظاهر شد که محصولtwelfth night بود و در پارک مرکزی شهر نیویورک در تئاتر Delactore مقابل audra McDonald در نقش raule sparza , Olivia در نقش duke orsimo و Julie white در نقش Maria به ایفای نقش پرداخت. پروژه­های سال 2010 هاتوی که کارگردانی همه آن­ها توسط تیم برتون انجام می­گرفتAlice’s Adventures in Wonderland و Through the Looking Glass بود که هاتوی در کنار Helena Bonham carter وJohnny Depp به ایفای نقش پرداخت که موضوعی رمانتیک و کمدی داشت. در 8 دسامبر 2009 شایعه بود که هاتوی قرار است نقش Felicia hardy را در اسپایدرمن 4 بازی کند و دوباره در 5 ژانویه 2010 شایعه شد که اسپایدرمن 4 قرار است بازنویسی شود و هاتوی در این فیلم ظاهر نخواهد شد. در 29 نوامبر 2010 اعلام شد که قرار است هاتوی و جیمز فرانکو میزبانی 83مین مراسم اسکار را بر عهده داشته باشند. در ژانویه 2011 گفته شد که هاتوی قرار است نقش selina Kyle /cat woman را در the darknight rises کریستوفر نولان بر عهده بگیرد. او همچنین در انیمیشن rio نقش jewel را در کنار Jesse Eisenberg  که همکارش بود، در استودیو های قرن بیستم، fox و blue sky صداگذاری کرد و همچنین در صداگذاری برای آواز های این فیلم هم به­خوبی مشارکت کرد.

 

alt
 

زندگی شخصیهاتوی درگیر همکاری با یک موسسه خیریه به نام the step up women’s network است. در سال 2007 هاتوی به خاطر این همکاری و همچنین همکاری با سازمان حقوق ملل، در مجله زنان هالیوود مورد سپاس و قدردانی قرار گرفت. در اوایل سال 2007 هاتوی از تجریات افسردگی­اش در دوران نوجوانی سخن گفت که البته سرانجام بدون هیچ­گونه دارو و درمان برآن غلبه کرد و بهبود یافت. درسال 2008 هاتوی در آخرین اجرایش همراه با David letterman اعلام کرد که یک بار دیگر کشیدن سیگار را ترک کرده است. این بازیگر کسی بود که کشیدن سیگار را به طور بسیار سنگین شروع کرده بود، اما هنگامی­که مشغول بازی در فیلم Rachel getting married بود، برای مدتی آن را کنار گذاشت. اما دوباره در یک تابستان بسیار پر دغدغه و زمانی­که با raffaello follieri قطع رابطه کرده بود، مصرف سیگار را شروع کرد. او علت ترک سیگارش را به کاهش یافتن استرسش نسبت داد و اعلام کرد که به گیاه­خوار بودن باز می­گردد. در نوامبر 2008 شایعه بود که هاتوی با Adam Shulman که یک بازیگر بود، رابطه دارد.

رابطه با raffaello follieri

هاتوی رابطه خودرا با یک مشاور املاک ایتالیایی به نام raffaello follieri شروع کرد. در مدت ارتباط او با raffaello، هاتوی عهده­دار قسمتی از موسسه خیریه­ای بود که توسط raffaello تاسیس شده بود و هاتوی کسی بود که امور خیریه را به خوبی اعضای آن انجمن تا سال 2007 انجام می­داد. بخش اصلی موسسه خیریه manhattan، در سال 2003 به منظور واکسیناسیون کودکان کشورهای جهان سوم تاسیس شد. درگیری raffaello با این سازمان و دیگر موضوعات قانونی برای حرفه بازیگری هاتوی مشکلاتی را به­وجود آورد و هاتوی در نیمه ژوئن 2008 ارتباط خودرا با او قطع کرد. Raffaello در ژوئن 2008 به اتهام کلاهبرداری و سرمایه­گذاری بیش از چند میلیون دلار در یک توطئه که در این جریان او خود را به عنوان فرمانده سرمایه­گذاری در ملک معرفی کرده بود، دستگیر شد. شایعه بود کهFBI نشریات خصوصی هاتوی و آپارتمان raffaello در نیویورک را به منظور بررسی فعالیت­های raffaello توقیف کرده است. اگر چه هاتوی از هرگونه اتهام مبرا بود. پس از تایید اتهام، raffaello به 4.5 سال زندان محکوم شد. در اکتبر 2008 در مجلهw هاتوی برای اولین بار قطع رابطه خود با raffaello و همچنین بازداشت شدن او را اعلام کرد و افزود که پس از بازداشت شدن raffaello هفته­ای را در شوک گذرانده است. او همچنین به دوستانش اطمینان داد که با تمام نیرویش، همانند دوره­های سخت، به کارش ادامه خواهد داد. در همان ماه در راستای تمایل وی به عنوان میزبانSaturday night live ، هاتوی در آغاز سخنرانی خود درباره تجربه بذله گویی کرد.


فیلم ها
 

 

1999 Get Real
2001 Princess Diaries, TheThe Princess Diaries
2001 Other Side of Heaven, TheThe Other Side of Heaven
2002 Cat Returns, TheThe Cat Returns
2002 Nicholas Nickleby
2004 Ella Enchanted
2004 Princess Diaries 2: Royal Engagement, TheThe Princess Diaries 2: Royal Engagement
2005 Hoodwinked!
2005 Havoc
2005 Brokeback Mountain
2006 Devil Wears Prada, TheThe Devil Wears Prada
2007 Becoming Jane
2008 Get Smart
2008 Passengers
2008 Rachel Getting Married
2009 Bride Wars
2009 Simpsons, TheThe Simpsons
2009 PoliWood
2010 Simpsons, TheThe Simpsons
2010 Valentine's Day
2010 Alice in Wonderland
2010 Family Guy
2010 Love and Other Drugs
2011 Rio
2011 Glee[72]
2011 One Day
2012 The Dark Knight Rises

 

 

alt

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مطالب مرتبط با مطلب در حال مطالعه

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3382626
 

ما 37 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.