Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
دوشنبه, 04 تیر 1403
ثبت نام
Bw.28- بیوگرافی جانی دپ

 

  بیوگرافی جانی دپ  
  alt  
 
BW.28- Johnny Depp II Biography
تاریخ تولد
9 ژوئن 1963
تاریخ مرگ
-
ملیت
آمریکایی
حرفه
بازیگر
مترجم
سامان
(Sami)
جان کریستوفر دپ به عنوان هنرپیشه با بازی در فیلم های ترس و نفرت در لاس وگاس (FEAR AND LOATHING IN LAS VEGAS) و اسلیپی هالو (SLEEPY HOLLOW) و دزدان دریایی کارائب (PIRATES OF THE CARIBBEAN) شهرت یافت
 
 

alt

alt

 
  Cinema Center Biography Group  

 

 

نام : جانی دپ Johnny Depp
تاریخ تولد : 9 ژوئن 1963 
محل تولد : کنتاکی ، آمریکا


بیوگرافی مختصر :
جان کریستوفر دپ به عنوان هنرپیشه با بازی در فیلم های ترس و نفرت در لاس وگاس (
FEAR AND LOATHING IN LAS VEGAS) و اسلیپی هالو (SLEEPY HOLLOW) و دزدان دریایی کارائب (PIRATES OF THE CARIBBEAN) شهرت یافت. دپ پس از به عهده گرفتن نقش اصلی در مجموعه تلویزیونی خیابان جامپ 21 (21 JUMP STREET) شکوفا شد و به یک بت نوجوان تبدیل شد. البته او به علت نارضایتی از دوره ی تولید این سریال از آن پس تمرکز خود را بر روی فیلمهای سینمایی گذاشت. او ابتدا برای ایفای نقش در فیلم ادوارد دست قیچی (EDWARD SCISSORHANDS) به شهرت رسید و سپس موفقیت باکس آفیس را با ایفای نقش در فیلم هایی نظیر اسلیپی هالو (SLEEPY HOLLOW) و چارلی و کارخانه شکلات سازی ( THE CHOCOLATE FACTORY(CHARLIE AND و دزدان دریایی کارائب (PIRATES IN THE CARIBBEANبدست آورد. او با کارگردان و همچنین دوست صمیمی خود تیم بورتون،در 7 فیلم همکاری داشته که جدید ترین آنها آلیس در سرزمین عجایب (ALICE IN WONDERLAND) و سوییتی تاد : آرایشگر شیطانی خیابان فریت (SWEENEY TODD:THE DEMON BARBER OF FLEET STREET) می باشد. دپ توانسته با بازی در نقش شخصیتهای حقیقی همچون EDWARD D.WOOD در فیلم اد وود (EDWOOD) و ایفای نقش شخصیت JOSEPH D.PISTONE در فیلم دانی براسکو (DONNIE BRASCO ) و بازی در نقش GEORGE JUNG در فیلم دمیدن (BLOW) افتخار آفرینی کند. او اخیرا در فیلم دشمنان ملت (PUBLIC ENEMIES) در نقش سارق افسانه ای بانک جان دلینجر (JOHN DILLINGER ) ایفای نقش کرده است. فیلم هایی که جانی دپ در آنها به ایفای نقش پرداخته بالای 2.6 بیلیون دلار در آمریکا و 6 بیلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشته اند. او 3 بار برای جایزه ی اسکار و 4 بار برای جایزه انجمن بازیگران آمریکا (SCREEN ACTORS GUILD) و 8 بار برای جایزه گلدن گلوب نامزد شده است. دپ جایزه ی بهترین بازیگر مرد در جشواره گلدن گلوب را برای بازی در فیلم سوییتی تاد : آرایشگر شیطانی خیابان فریت (SWEENEY TODD:THE DEMON BARBER OF FLEET STREET) و جایزه ی انجمن بازیگران آمریکا (SCREEN ACTORS GUILD) را برای بازی درفیلم دزدان دریایی کارائب (PIRATES OF THE CARIBBEANدریافت کرده است.

 

altزندگی نامه :
با گیتاری که مادرش در سن 12 سالگی به او هدیه داد او شروع به نواختن در گروه های خیابانی نمود. یک سال پس از جدایی والدینش او از تحصیل کناره گیری کرد تا بتواند به یک نوازنده ی راک تبدیل شود. آنطور که خودش بیان داشته 2 هفته بعد از تصمیم خود منصرف گردید و خواست که دوباره به مدرسه برگردد ولی مدیر مدرسه به او گفت که دنبال رویایش برود. او با گروه کودکان (
THE KIDS) که توانسته بود موفقیت محلی اندکی برای خود دست و پا کند ، می نواخت. این گروه برای عقد قرارداد ضبط عازم لس آنجلس شد و نام گروه آن به 6 روش اسلحه (SIX GUN METHOD ) تغییر کرد اما گروه قبل از عقد قرار داد از هم پاشید و دپ به گروه فرشتگاه شهر سنگ (ROCK CITY ANGELS) پیوست. در تاریخ 24 دسامبر 1983 دپ با لری آنه آلیسون ازدواج کرد. همسرش گریمور بود و به کارهای سطح پایین مشغول بود تا اینکه وی دپ را به نیکلاس کیج معرفی کرد تا به حرفه ی بازیگری بپردازد. البته دپ و همسرش سال 1985 از هم جدا شدند. سپس دپ با شرلین فن نامزد کرد. دپ به عنوان بازیگر نقش اول در سریال شبکه ی FOX یعنی خیابان جامپ 21 (21 JUMP STREET) به ایفای نقش پرداخت که این سریال در سال 1987 به نمایش در آمد. دپ این کار را برای همکاری با فردریک فرست پذیرفت.کسی که الهام بخش او بود. موفقیت در دهه ی 1980 به سراغ وی آمد و او را به یک جوان مشهور بدل کرد. اولین نقش مهم دپ سال 1984 در فیلم کابوس در خیابان الم (A NIGHTMARE ON ELM STREET) بود. در سال 1986 او در فیلم دسته نظامی (PLATOON) به ایفای نقش پرداخت.در سال 1990 در فیلم ادوارد دست قیچی (EDWARD SCISSORHANDSساخته ی تیم بورتن بازی کرد .موفقیت این فیلم باعث وابستگی دپ به این فیلمساز شد. دپ به سبب علاقه مند بودن به دوستش هانتر تامپسون ، نقش یکی از شخصیت های داستان او (رائول دوک) را در فیلم  ترس و نفرت در لاس وگاس (FEAR AND LOATHING IN LAS VEGAS) که این فیلم بر پایه ی یکی از کتاب های این نویسنده به همین نام چاپ شده است ، به عهده گرفت. دپ موهای صورتش را مشابه آنچه در فیلم دزدان دریایی کاراییب از او دیدیم برگزید. کارشناسان نقش های دپ را افرادی گوشه گیر و تنها می دانستند.

 

alt
 


دپ این دوره از بازیگریش را پر از اشتباهات استودیویی میداند و آنها را برای باکس آفیس مثل سم می پندارد. او تصور میکند که استودیو ها هیچ گاه فیلم ها را به درستی درک نکردند و کار فروش را خوب انجام ندادند. دپ نقش هایی را انتخاب میکند که به نظرش جالب می آیند نه اینکه صرفا نقش هایی را انتخاب کند که موفقیت باکس آفیس را به همراه داشته باشند. در سال 2003 والت دیزنی فیلم دزدان دریایی کاراییب را ساخت که این فیلم موفقیت بزرگی را به همراه داشت. فیلمی که دپ در آن برای بازی در نقش کاپیتان جک اسپارو بسیار ستوده شد. مدیران استودیو ابتدا برای انتخاب وی برای این نقش شک داشتند اما کاراکتر دپ در این فیلم مشهور و فیلم با استقبال فراوان روبرو شد. در سال 2004 او به عنوان بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم پیدا کردن سرزمین رویایی (FINDING NEVERLAND) نامزد اسکار شد سپس نقش ویلی ونکا را در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی ایفا کرد و برای این نقش نامزد جایزه گلدن گلوب شد. دپ برای دومین بار در سال 2006 در نقش جک اسپارو ظاهر شد.فیلمی که در 3 روز اول نمایش در امریکا 135.5 میلیون دلار فروخت و رکورد دار باکس آفیس شد. قسمت بعدی دزدان دریایی کاراییب سال 2007 اکران شد. دپ عنوان کرد که اسپارو بخش بزرگی از زندگی اوست. دپ در بازی ویدیویی دزدان دریایی کاراییب هم به جای شخصیت جک اسپارو صداگذاری کرد کرد. او برای بازی در فیلم موفق به دریافت گلدن گلوب شد و از تیم بورتون بخاطر حمایت ها و اعتمادش تشکر کرد. در سال 2007 دپ به پیشنهاد شرکت وارنر همکاری در فیلم سایه های تیره (DARK SHADOWS) را پذیرفت.فیلمی که برگرفته از سریال شبکه ی ABC که بین سال های 1966 تا 1971 پخش شد ، بود. جانی و گراهام کینگ کار تهیه فیلم را با دیوید کندی که مسئول اجرایی شرکت تولیدی دن کورتیس بود به عهده گرفتند تا اینکه دن کورتیس در سال 2006 درگذشت.دپ همچنین در نسخه ی سینمایی کتاب شکارچیان تامپسون (HUNTERS THOMPSON) با نام دفتر خاطرات عجیب و غریب (THE RUM DIARY) ظاهر می شود و کاراکتر اصلی آن پائول کمب را به تصویر میکشد.دپ در سال 2009 در فیلم تخیلات دکتر پارناسوس(IMAGINARIUM OF DOCTOR PARNASSUS) با همراهی جود لاو (JUDE LAW ) و کالین فارل (COLIN FARRELL) به ایفای نقش پرداخت.او نقش MAD HATTER را در فیلم آلیس در سرزمین عجایب ایفا کرد و نقش TONTO را در فیلم رنجر تنها (LONE RANGER) به عهده گرفت. 
دپ با دوست صمیمی و کارگردانش تیم بورتون در 7 فیلم همکاری کرده که اولین آنها 
ادوارد دست قیچی (EDWARD SCISSORHANDS) بوده است. همکاری بعدی آنها مربوط به فیلم اد وود (EDWOODمیشود.دپ میگوید همان 10 دقیقه ی اولی که در مورد فیلم شنیده جذب آن شده است. در آن زمان او در مورد فیلم و فیلم سازی پریشان بود اما این همکاری به او فرصت داده که عشق خود نسبت به بازیگری را باز یابد. کار بعدی دپ در کنار بورتون اسلیپی هالو (SLEEPY HOLLOW) در مقابل کریستینا ریکی (CHRISTINA RICCI) بود. دپ پس از آن دیگر با بورتون همکاری نکرد تا سال 2005 که در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی در نقش ویلی ونکا ظاهر شد. این فیلم در باکس آفیس یک موفقیت محسوب میشود و استقبال مثبت مخاطب را به دنبال داشته است. البته ژن ویلدر (GENE WILDER) که در سال 1971 نقش ویلی ونکا را بر عهده داشته کار دپ را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. فیلم در سال 2007 باعث شد دپ مجددا جایزه ی گلدن گلوب را کسب کند و برای سومین باز نامزد دریافت جایزه اسکار شود.

 

altزندگی شخصی :
در سال 1994 بخاطر آسیب زدن به یکی از سوییت های یک هتل در نیویورک توسط پلیس بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت. 
وی از سال 1998 با یک مدل به نام کیت موس (
KATE MOSS) رابطه داشت و سپس با خواننده و بازیگر فرانسوی وانسا پارادیس (VANESSA PARADIS) که در حین فیلم برداری فیلم دروازه شب (THE NIGHT GATE) با او ملاقات کرده بود ، آشنا شد.در سال 1999 مجددا بخاطر نزاع با یک خبرنگار جنجالی در بیرون یک رستوران و در حین صرف شام دستگیر شد.
این زوج دو فرزند دارند.دختری به نام رز متولد 1999 و پسری به نام جک متولد سال 2002
در سال 2007 دختر وی از یک بیماری سخت نجات یافت و دپ برای تشکر از بیمارستان در نوامبر 2007 در حالی که لباس جک اسپارو به تن داشت از بیمارستان بازدید کرد و به مدت 4 ساعت برای کودکان قصه خواند. او بعدا یک میلیون دلار به بیمارستان اهدا کرد.
اگرچه دپ ازدواج مجدد نکرد اما بیان داشت که داشتن فرزند به او یک بنیان واقعی بخشیده است. یک مکان مستحکم و واقعی که در زندگی به آن تکیه بزند.
خانواده ی دپ اوقاتشان را بین خانه هایشان در پاریس و لس آنجلس و جزیره ای در باهاماس که توسط دپ خریداری شده و ویلایشان در 20 کیلومتری سن تورپه (
SAINT TROPEZ) واقع در جنوب فرانسه سپری میکنند.
دپ 13 تتو روی بدن خود داردکه خیلی از آنها بر افراد و رویدادهای مهم زندگی او دلالت دارند در بین آنها نماد بومیان آمریکا و همینطور نوشته ی
 WINO FOREVER به معنای وینو برای همیشه به چشم میخورد که پس از جداییش از WINONA RYDER تغییر یافت. بر روی قلبش نام دخترش بر بازیو چپش نام مادرش بتی و بر روی ساعدش گنجشکی که بر فراز آب پرواز میکند تتو کرده است و نام پسرش جک در کنار آن قرار دارد.
در سال 2003 سخنان وی در مورد آمریکا در مجله ی آلمانی STERN منتشر شد: آمریکا مثل یک سگ زبان بسته است که دندان های تیزی دارد و میتواند گاز بگیرد و آسیب بزند و هجوم بیاورد. اگرچه او بعدا ادعا کرد که مجله نقل قول او را اشتباه نوشته و از مفهوم اصلی خارج کرده است.

 

altفیلموگرافی :
۲۰۱۱ - سایه‌های سیاه
۲۰۱۱ - دزدان دریایی کارائیب: بر امواج بیگانه ( کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۱۱ - رنگو (صداپیشه)
۲۰۱۰ - توریست (فیلم ۲۰۱۰)
۲۰۱۰ - آلیس در سرزمین عجایب (فیلم ۲۰۱۰) (کلاه دوز دیوانه)
۲۰۰۹ - دشمنان ملت (جان دیلنجر)
۲۰۰۹ - شهر گناه ۳ (در حد شایعه)
۲۰۰۹ - خاطرات رم (پائول کمپ)
۲۰۰۹ - شهر گناه ۲
۲۰۰۹ - شانتارام (لیندزی)
۲۰۰۷ - سوئینی تاد (سوئینی تاد)
۲۰۰۷ - دزدان‌دریایی کارائیب: پایان جهان (کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۰۶ - دزدان‌دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده (کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۰۶ - هرزه (لارنس دان مور)
۲۰۰۵ - عروس مرده (صدا) (ویکتور ون دورت)
۲۰۰۵ - چارلی و کارخانه شکلات سازی (ویلی وونکا) (بر اساس داستانی از رولد دال)
۲۰۰۴ - افسار گسیخته (راچستر)
۲۰۰۴ - در جستجوی ناکجاآباد (سر جیمز ماتیو باری)
۲۰۰۴ - و بعد از آن آنها شاد زیستند
۲۰۰۴ - پنجره مخفی (مورت رینی)
۲۰۰۳ - صبحانه با شکارچی (وین اوینگ)
۲۰۰۳ - گمشده در لامانچا (لوییز په په)و(کیث فولتون)
۲۰۰۳ - روزی روزگاری در مکزیک (ساندس)
۲۰۰۳ - دزدان‌دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (کاپیتان جک اسپارو)
۲۰۰۱ - از جهنم (فرد آبرلین)
۲۰۰۱ - مردی که گریست (سزار)
۲۰۰۰ - قبل از شبهای پاییز(خولیان اسکنیبل)
۲۰۰۰ - نهمین دروازه (رومن پولانسکی)
۲۰۰۰ - شکلات (رو)
۱۹۹۹ - اسلیپی هالو (ایکابد کرین)
۱۹۹۹ - همسر فضانورد (اسپنسر آرماکوست)
۱۹۹۹ - دروازه نهم (دین کورسو)
۱۹۹۸ - ترس و نفرت در لاس‌وگاس (رائول داک/تامپسون)
۱۹۹۷ - شجاع (رافائل) (+کارگردان)
۱۹۹۷ - دانی براسکو (دانی براسکو/جو پیستونه)
۱۹۹۵ - شکاف زمان (جن واتسون)
۱۹۹۵ - مرد مرده (جیم جارموش)
۱۹۹۵ - دون خوان دومارکو (دون خوان)
۱۹۹۴ - اد وود (اد وود)
۱۹۹۳ - بنی و جون (سام)
۱۹۹۳ - گیلبرت گریپ چه مرگشه؟ (گیلبرت گریپ)
۱۹۹۳ - رویای آریزونا (اکسل بلاکمار)
۱۹۹۰ - ادوارد دست‌قیچی (ادوارد)
۱۹۹۰ - بچه ننه (کرای بیبی)
۱۹۸۶ - جوخه (گیتور لرنر)
۱۹۸۴ - پناهگاه دزدان (جورج باورز)
۱۹۸۴ - کابوسی در خیابان الم (گلن لانتز)alt

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مطالب مرتبط با مطلب در حال مطالعه

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3435912
 

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.