Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
شنبه, 20 خرداد 1402
ثبت نام
صفحه اصلی  >  سینمای جهان  >  ارزشگذاری فیلم جهان  >  Mwr.19- ارزشگذاری فیلـــم: مردان سیاه‌پوش 3 (2012)

ارزشگذاری سینمای جهان

Mwr.19- ارزشگذاری فیلـــم: مردان سیاه‌پوش 3 (2012)

پرومتئوس

 

info1.png - 4.15 Kb

 

نام فیلم: مردان سیاه‌پوش 3 (2012)

کارگردان: بری سوننفلد
نویسنده: ایتن کوئن، لول کونینگهام (کمیک)
مدیر فیلمبرداری: بیل پاپ
موسیقی: دنی الفمن
تدوین: دون زیمرمن
تهیه کننده: لوری مک دانلد، والتر اف. پارکز، استیون اسپیلبرگ (مجری طرح)

بازیگران:
ویل اسمیت (مأمور جی)
تامی لی جونز (مأمور کی
)
جاش برولین (
مأمور کی جوان)


خلاصه داستان: مأمور جی برای نجات دنیا از هجوم بیگانگان، مجبور به سفر در زمان و رفتن به دهه 60 می‌شود...

 
 
فرخ فرمان
3.png - 3.34 Kb
فیلم بدی نبود. البته قبلش باید بگم که من از مردان سیاه پوش خوشم نمیاد، به نوعی برام غیر قابل تحمل و چندش‌آور هستند. اما برای بحث ارزشگذاری دیدمش.
این فیلم نسبت به قسمت‌های قبلی به نظر من داستان بهتری داشت. هرچند که بازم اونقدر دلچسب نبود.
بازی ویل اسمیت طبق معمول خوبه و البته از تامی لی جونز چیز خاصی ندیدیم. جاش برولین البته نقش بیشتری داشت ولی نمود بیشتری از ویل اسمیت نداشت.
جلوه های ویژه فیلم طبق معمول بد نبود و البته نکته مهم این بود که پایان باشکوهی برای فیلم رقم زده نشد و از این حیث حتما طرفداران این سری فیلمها نا امید شدند.
بازی با زمان در این فیلم برای اولین بار مقداری منطقی تر پیش رفته بود و غافلگیری آخر داستان در مورد سرهنگ ارتش که پدر مامور جی از کار در آمد جالب و تاثیر گذار بود.
همان طور که گفتم این فیلم ها برام جذابیت خاصی ندارند. اما نمیدونم چرا مدتی هر فیلمی می‌بینم داستانش اینطور است که قرار است توسط بیگانگان مورد هجوم قرار بگیریم. چرائی این مسئله مشخص نیست شاید هم ارتباط به بحث‌های پایان دنیا داشته باشد. 
در مجموع 1.5 ستاره برای این فیلم در نظر گرفتم. فکر می‌کنم نسبت به فیلمی فقط قراره با جلوه ویژه پیش بره بد نیست.
 
 
سهیل امیدوار
2.5.png - 3.67 Kb
باز هم بازی با زمان دستمایه فیلم قرار گرفته بود هر چند می‌شد بدون بازی با زمان هم همین فیلم رو ساخت و از موضوع تکراریه بازی با زمان پرهیز کرد چون به نظر من عقب جلو کردن زمان هیچ نکته مثبتی برای فیلم نداشت از نظر من. موجودات عجیب و غریب خاصی به داستان اضافه نشده بود و از این لحاظ خلاقیت نویسنده انگار ته کشیده بود تنها قسمتش که کمی خلاقیت به خرج داده بود رستوران چینیا بودش که چند تا موجود عجیب غریب رو به تصویر کشانده بود. چیزی که مردان سیاه پوش رو متمایز میکرد خلاقیت نویسنده و کارگردان در خلق موجودات عجیب و غریب و صحنه های تعقیب و گریز و وسائل عجیب و غریب بودش که این قسمت چندان توی این زمینه ها حرفی برای گفتن نداشت.
ولی در کل برای سرگرم شدن فیلم خوبی بودش و بعد از دو ساعت آدم نمیگه اه این چه فیلمی بودش ولی نسبت به شماره های قبلش و علی الخصوص قسمت اولش زیاد جالب نبود، برای من هنوز هم قسمت اولش بهترین قسمت است. ولی با این حال برای یک بار دیدن فیلم خوبی است.
 
 
سروش ممدوحی
3.png - 3.34 Kb
به سینمای جی جی ابرامزی خوش امدید:دی ! جی جی ابرامز علاقه بیش از اندازه ای به زمان و سفر در زمان داره و اگه این فیلم رو می‌ساخت بیشتر بهش میخورد! والا :ذی

اونقدر صحنه های سفر در زمان و ..... در سریال ها و فیلم ها دیدیم که دیگه به حد اشباع رسیدیم در این مورد. فیلم مردان سیاهپوش قسمت سوم فیلمی است از دسته فیلم های تماشاگرپسند و پرفروش که فقط برای جیب من و تو (ما که پول نمیدیم به ما چه) نقشه کشیدن همین. داستان k ،j در این فیلم دست خوش تغییرات زیادی میشه. k قراره بمیره و j هم بره اون رو در گذشته نجات بده و از این موضوع جلوگیری کنه... یاد چند فیلم دیگه در همین افتادم که اسماشون دقیق یادم نیست خوب شباهت زیادی به داستان اصلی فیلم داره! خوب چون برای سرگرمی این فیلم ساخته شده و جیب سازندگانش رو پر کنه خورده نمی‌گیریم. در کل باید گفت در این سه گانه واقعا قسمت اول این فیلم حرف نداشت و کمدی و اون جذابیتی که برای بیننده به ارمغان اورده بود عالی بود، اما این قسمت زیاد نتونست من رو راضی نگه داره با اینکه از فیلم خوشم اومد و دو ساعتی نیز من رو مشغول نگه داشت اما باز نیز به قسمت اولش نمی‌رسید...

راستی اگه j ،k ،o ،x ،y رو دیدید بگید منم یکی از اون کت شلوارها میخوام... (فدرر کوفتت بشه که از ویل اسمیت به خاطر قهرمانیت یه کت شلوار مردان سیاه پوش گرفتی)
 
 
علی معصومی
4.png - 3.34 Kb
جدیدترین قسمت از مجموعه مردان سیاه‌پوش، به اندازه ی کافی مستقل است تا تماشاگری که قسمت های گذشته را هم ندیده، سرگرم کند. سرگرمی هدف اصلی سازندگان مجموعه است و تا حد قابل قبولی نیز به آن دست پیدا می‌کنند. دوری از شوخی های زننده (که المان اساسی کمدی های امروزی است)، روند ساده و یکراست فیلمنامه، وجود گره های به اندازه، بازی های مناسب، احترام به شعور مخاطب و مهمتر از همه داشتن داستانی قابل پیگیری قسمتی از ویژگی هایی است که باعث می شود فیلم اخیر دارای ضرب آهنگ مناسبی باشد و بیننده را تا پایان نگاه دارد. تمام این ویژگی ها از فیلمنامه ای می‌آید که مماس بر مدیوم اش است و این قطعا تأثیر حضور نویسنده‎‌ای بمانند ایتن کوئن است.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت، فیلمنامه ای است که هیچگاه بیننده را به حال خود رها نمی کند و همیشه حرفی برای گفتن دارد و البته در پایان موفق عمل کرده و به خوبی انتهای فیلم را جمع می کند.
بحث حرکت در زمان که مدت هاست به المان این سبک فیلم ها تبدیل شده و احتمالا تا زمان عملی شدن اش، جایگاه خواهد داشت، هر چند ایده ی تازه ای ندارد اما پرداخت ساده و بدور از فلسفه‌بافی باعث سردرگمی به اندازه مخاطب شده و او را برای پیگیری ماجرا مشتاق می کند.


ارزیابی بنده از MIB3 آن است که سازندگان به اهداف خود تا حدود زیادی دست پیدا کرده‌اند و ایده ذهنی خود را به شکلی سینمایی به مخاطب منتقل کرده‌اند.

 
 

جدول ارزشگذاری فیلم مردان سياه‌پوش 3:

فرخ فرمان سهیل امیدوار سروش ممدوحی علی معصومی ستاره نهایی نمره نهایی (از 10)
3.png - 3.34 Kb 2.5.png - 3.67 Kb 3.png - 3.34 Kb 4.png - 3.34 Kb 3.5.png - 3.67 Kb 4.8

 

جدول راهنمای ارزشگذاری فیلم:

5.png - 3.35 Kb 4.png - 3.34 Kb 3.png - 3.34 Kb 2.png - 3.34 Kb 1.png - 3.28 Kb 0.png - 2.93 Kb
عالی خیلی خوب خوب متوسط ضعیف بی ارزش
 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3157005
 

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.