Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
سه شنبه, 28 فروردين 1403
ثبت نام
صفحه اصلی  >  آخرین اخبار  >  آخرین اخبار سینمای جهان  >  لیست بدترین فیلم‌ها ابرقهرمانانه دهه 2000
لیست بدترین فیلم‌ها ابرقهرمانانه دهه 2000


ژانر ابرقهرمانانه به عنوان شکلی از اشکال سینما در سال 1978 توسط "ریچارد دونر" و فیلمش " سوپرمن" رسماً فعالیت خود را آغاز نمود و یازده سال بعد توسط "تیم برتون" و فیلم "بتمن" گسترش پیدا کرد. از نگاهی دیگر این ژانر طی دو دهه اخیر دچار فطرت شده بود و غیر از مجموعه "بتمن" نولان و "مردآهنی" فاوریو، دیگر فیلم‌ها این دوران عموماً دارای فیلم‌نامه ضعیف و جلوه ویژه فوق‌العاده بد، شخصیت‌ها زیاد و ظرافت‌ها بسیار کم بودند. در آستانه یک تابستان دیگر با فیلم‌ها پرخرج دیگر که از 3 مِی و با اکران "مردآهنی 3" آغاز شده است، لیست 10 فیلم ابرقهرمانانه‌ای از دهه اخیر را که باعث نا امیدی همه شده بود را معرفی می‌کنیم:


بی‌باک
(2003) Daredevil
alt

کمپانی پخش کننده: فاکس قرن بیستم
بودجه ساخت: 78 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 102 میلیون دلار 
جمله روی پوستر: زمانی که عدالت کور است، هیچ ترسی نمی‌شناسد.
 


فیلمی که به گفته "بن افلک" ضعیف‌ترین فیلم زندگی حرفه‌ایش است، داستان وکیلی را روایت می‌کند که در روز مردی نابیناست و در شب یک شورشی نقابدار. در همان سال 2003 "پیتر تراورس" در نقد فیلم گفت که شدیداً و به طور ناراحت کننده‌ای معمولی است. اما جنبه مثبت فیلم این بود که افلک در دوران فیلمبرداری همسر آینده‌اش "جنیفر گارنر" را ملاقات کرد. کمپانی فاکس نتوانست دنباله فیلم را بسازد و تمام حقوق مادی و معنوی اثر به کمپانی "ماروِل" بازگشت.


هالک
(2003) Hulk
alt

کمپانی پخش کننده: یونیورسال 
بودجه ساخت: 137 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 132 میلیون دلار 
جمله روی پوستر:
 هیولای درون را آزاد کن 

با نقش‌آفرینی "اریک بانا" به عنوان "بروس بنر" نابغه، این داستان نامعقول از انفجار خشم سبز اقتباسی از کتاب‌ها "ماروِل" است. با اینکه فیلم توسط "انگ لی" کارگردانی شده، ولی هیچ شباهتی با "کوهستان بروکنک" و "زندگی پای" ندارد. اکثر سینمادوستان استفاده ضعیف از CGI را مورد انتقاد قرار دادند، تنها نکته مثبت فیلم بازی "نیک نولتی" بود که در هرج و مرج داستان نابود شد.زن گربه‌ای
(2004) Catwoman 

alt

کمپانی پخش کننده: برادران وارنر 
بودجه ساخت: 100 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 40 میلیون دلار 
جمله روی پوستر:
 زن گربه‌ای را در IMAX ببینید. 

چپانده شده در چرم و تجهیز شده با چکمه‌، "هال بری" به اولین زن رنگین پوست تبدیل شد که در نقش یک ابرقهرمان کمپانی DC بازی کرده است. در سال اکران فیلم "پیتر تراورس" در نقد فیلم نوشت "بوی گند چرم در سراسر فیلم پیداست"، بری نیز شکست فیلم در جذب مخاطب را قبول کرد.


اِلکترا
(2005) Electra 

 

کمپانی پخش کننده: فاکس قرن بیستم 
بودجه ساخت: 43 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 24 میلیون دلار 
جمله روی پوستر:
 متولد شده برای جنگ، تربیت شده برای قتل. 

داستانی فرعی از "بی‌باک" که خود دارای مشکلات فراوان بود، داستان "الکترا ناتچویس" قاتل را روایت می‌کند که دارای لباسی جذاب نیز هست. شاید داستان کند و گفت‌ و گوها ضعیف باشد، اما او از محدود ابرقهرمانانیست که ممکن است بخواهیم او را بر پرده سینما ببینیم. برخلاف اتفاقی که برای "بی‌باک" افتاد، حقوق مادی و معنوی "الکترا" هنوز در اختیار کمپانی "فاکس" است. 4 شگفت انگیز
(2005)Fantastic Four
alt

کمپانی پخش کننده: فاکس قرن بیستم 
بودجه ساخت: 100 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 154 میلیون دلار 
جمله روی پوستر:
 برای شگفت‌زده شدن آماده شوید. 

فیلمی با بازی لُون گروفاد، جسیکا آلبا و کریس ایوانز،‌ داستان گروهی فضانورد است که تحت تاثیر پرتو کیهانی دارای قدرت‌ها خارق‌العاده می‌شوند. طرح کلی به قدری احمقانه بود که "پیتر تراورس" گفت به "طرز وحشتناکی مزخرف است"، همچنین درباره دنباله فیلم در سال 2007 نوشت "به قدری مزخرف که آدم از زندگی خود ناامید می‌شود". گفته می‌شود کم‍پانی "فاکس" در حال ارائه سه‌گانه‌ای جدید از فیلم است و در حال مذاکره با "آلیسون ویلیامز" برای نقش اول می‌باشد.


بازگشت سوپرمن 
(2006) Superman Returns 

alt

کمپانی پخش کننده: برادران وارنر
بودجه ساخت: 270 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 200 میلیون دلار
جمله روی پوستر:
 ندارد 

فیلمی که توسط "برایان سینجر" کارگردان "مظنونین همیشگی" ساخته شده و دارای بازیگری شبیه به "کریستوفر ریوز"، یعنی "براندن روث" است و کیت بوسوورث و کوین اسپیسی نیز در آن بازی کرده‌اند. این فیلم در ادامه سوپر من 1 و 2 ساخته شده و تقریبا به همان اندازه ناامید کننده است. این فیلم یک ماه پس  از "بتمن آغاز می‌کند" نولان اکران شد و بر خلاف آن، داستان خسته کننده دیگری از فضایی به زمین سقوط کرده که شدیداً از یاد رفتنی ساخته شده است. بنیان مردان ایکس: ولورین 
(2009) X-Men Origins: Wolverine
alt

کمپانی پخش کننده: فاکس قرن بیستم 
بودجه ساخت: 150 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 179 میلیون دلار 
جمله روی پوستر:
 هر قهرمانی گذشته‌ای دارد.

اگر شما هم مانند خیلی از طفداران مردان ایکس، خواهان این بودید که بدانید ولورین به چه طریق صاحب آن تیغه‌ها براق شده، این فیلم با بازی هیو جکمن و لیو شرِیبر قصد داشت برای شما تعریف کند. متاسفانه طرح اصلی داستان در زیر جلوه‌ها ویژه سردرد‌ آور و شخصیت‌ها زائد فیلم گم شده است. دنباله سال 2013 این فیلم به کارگردانی "جیمز مانگولد" می‌خواهد روی نرم‌تر ولورین را به ما نشان دهد.


آخرین هواشکن 
(2010) The Last Airbender
 

alt

کمپانی پخش کننده: پارامونت 
بودجه ساخت: 150 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 131 میلیون دلار 
جمله روی پوستر:
 به جهنم خوش آمدید. 

فیلم سه بعدی ساخته و پرداخته "ام. نایت شیامالان"، داستان اقدامات پسری 12 ساله است که می‌تواند عناصر 4گانه را به خدمت بگیرد و از آن بر علیه آدم بدان داستان استفاده کند. "پیتر تراورس" این فیلم را در لیست 8 فیلم بد سال قرار داد و در نقد فیلم گفت که باید از آن دوری شود. چندی پیش شیامالان همه را با خبر ساخت دنباله فیلم، اذیت کرده بود.


زنبور سبز
(2011) The Green Hornet 

alt

کمپانی پخش کننده: کلمبیا 
بودجه ساخت: 120 میلیون دلار 
فروش در ایالات متحده: 98 میلیون دلار 

جمله روی پوستر: با شکستن قانون از آن حمایت کن. 

شاید مشکلی با ابرقهرمانان سبز رنگ وجود داشته باشد که به جای جذاب بودن، بیشتر احمقانه‌اند. اما تصور اینکه یک اکشن-کمدی با همکاری "مایکل گاندرای" کارگردان "درخشش ابدی یک ذهن پاک" و "سث روگن" به موفقیت برسد سخت است. در نقد فیلم گفته شده بود که در به هم چسباندن قطعات خرد شده فیلم، ناموفق بودند.


فانوس سبز
(2011) The Green Lanter

alt

کمپانی پخش کننده: برادران وارنر
بودجه ساخت: 200 میلیون دلار
فروش در ایالات متحده: 116 میلیون دلار 
جمله روی پوستر:
 در روشن‌ترین روزها، در تاریک‌ترین شب‌ها، هیچ بدی از من نمی‌گریزد، بگذار ستایشگران شر،‌از قدرت من بهراسند، از نور فانوس سبز. 

در همان شب اول اکران فیلم، "پیتر تراورس" گفت که این جهنم فیلم‌ها ابرقهرمانانه است. در حالی که فیلم ابرقهرمان تک بعدی خود را عرضه می‌کند، ما در واقع یک داستان عشقی دو بعدی از زوج سینمایی فیلم "رایان رینولدز" و "بلیک لیوِلی" را میبینیم. در فیلم فانوس باید با قدرت اراده بجنگد، البته این نباید با تئوری "فانوس سبز" در مورد قدرت رئیس جمهور اشتباه گرفته شود که تصریح کرده فرمانده کل قوا می‌تواند طبق اراده‌اش تصمیمات مجلس را وتو کند. البته اگر بخواهیم صادق باشیم در هر دو مورد این تئوری به شکست انجامیده است. 
alt

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3377909
 

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.