Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
سه شنبه, 28 فروردين 1403
ثبت نام

مقاله ها

Cwr.09- نقد و بررسی فیلم Captain America: First Avenger توسط راجر ایبرت

 

  Captain America: First Avenger      
 

Captain America: First Avenger
 
اطلاعات فیلم
تهیه کننده : Joe Johnston
کارگردان : Joe Johnston
نویسنده : Christopher Markus
موزیک متن : Christopher Lennertz
ژانر: فانتزی - جنگی 
تاریخ نمایش: 22 JUL 2011 در آمریکا

فروش کلی : 370 میلیون دلار
بودجه: 140 میلیون دلار
کشور سازنده: امریکا (هالییود)

IMDB Rate :7.8 از 10
بازیگران
کریس اونس(کاپیتان آمریکا)
هیلی آتوی(پگی کارتر)
سباستین استان(باکی)
تامی لی جونز(کلنل چستر فلیپس)

 
افتخارات و جوایز
------
امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : ستاره کامل
 
  منتقد : راجر ایبرت   مترجم : فاطمه Ftsamo  

 

 
باعث خرسندی است که متوجه شدم "کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو" یک فیلم واقعی است، نه گردآوری پرسر و صدای جلوه های ویژه نا مفهوم. البته این فیلم پر است از قسمت های ساخته شده به کمک .CGIاما فیلم، ساختار خوبی دارد و تمام حواسش را جمع می کند که فیلم تمام عیاری باشد. می دانید، منظورم مثل قهرمان داستان است که ابعاد مختلفی دارد. ما داریم به آینده ای بی حد و مرز از فیلم های کتاب های کمیک سقوط می کنیم، بگذارید این فیلم منبع الهامی به جای "ثور" یا "فانوس سبز" باشد. کلمات "اولین انتقام جو" اهمیت زیادی برای طرفداران "مارول" (Marvel) دارد. ما قبلا فیلم های برجسته ای مانند "مرد آهنی"، "هالک" و "ثور" را دیده ایم. بدون شک فیلم های دیگری هم در راهند، از جمله "مرد مورچه ای" و "زنبور". این فیلم با کشف یک بال غول پیکر در یکی از یخ های قطبی شروع می شود و بعد دستی را می بینیم که جلو می آید تا یخ روی پنجره را کنار بزند؛ سپر کاپیتان آمریکا معلوم می شود. فیلمنامه در مورد اولین داستان و ماجراجویی های کاپیتان آمریکا در طول جنگ جهانی دوم است و من مطمئنم در قسمت های بعدی می فهمیم که او بعد از خوابیدن در یک مکان بسیار سرد بر می خیزد و دوباره در زمان حاضر مبارزه خواهد کرد.
در ابتدای فیلم ما یک موجود 90 پوندی را می بینیم؛ کتاب های کمیک آن زمان شامل تبلیغاتی بود که ماهیچه های مردانی را نشان می داد که با لگد شن را به صورت این موجود پرتاب می کردند و تبلیغ شده بود که با نامه سفارش یک Charles Atlas برای کمک به بدنسازی بدهید. استیون راجرز جوان (کریس ایوانز) یک بچه نحیف است که هر روز بچه های زورگو او را کتک می زدند. او آرزو داشت به ارتش بپیوندد و از آمریکا دربرابر نازی ها دفاع کند. در ابتدا او قبول نمی شود اما او دوباره و دوباره تلاش می کند تا وارد ارتش شود و بالاخره به آموزش های اولیه راه می یابد. اما در آنجا هم مشکلاتی دارد.
 
اما این بچه شهامت دارد. این توجه یک سرهنگ سرسخت به نام "سرهنگ فیلیپس" (تامی لی جونز) و یک دانشمند به نام "ارسکین" که بر یک برنامه سری دولتی نظارت دارد، را جلب می کند. در زمانی کوتاه و واقعا بدون دادن هیچ توضیحی می بینیم که او در یک تابوت سنگی نحس در آزمایشگاه ارسکین گیر افتاده و آنجا پر شده از جرقه و دود و بالاخره ما استیو راجرز جدید را می بینیم: حالا یک فوت بلندتر و بدنش مانند آقای یونیورس (Mr. Universe) بدنسازی شده. او یک لباس و یک سپر به شکل پرچم ملی آمریکا انتخاب می کند که اساسا نقش آن برای بهتر دیده شدن اوست و البته سپر قدرت¬های ویژه¬ای نیز دارد (اما ظاهرا فقط وقتی که در جای درست قرار گرفته(.
دختر محرم اسرار استیو جوان چه قبل و چه بعد از تغییرش "پگی کارتر" است که لبهای قرمز و بزرگش باعث می شود یاد پوستر های ارتشی کلاسیک آن زمان بیفتم. او از تورشان در محله های بروکلین می گوید، اینکه آنها در آنجا خیلی با هم صمیمی می¬شوند، اما فقط در حد PG-13 با هم صمیمی می¬شوند زیرا مارول سرسختانه اعتقاد دارد که ممکن است طرفداران پسر فکر کنند رابطه جنسی سرشار از احساسات است.
حالا داستان بی نظیر به جاهای سرگرم کننده می رسد و مانند همه فیلم¬های کتاب های کمیک خوب، یک شخصیت منفی درجه یک را وارد می کند. این شخصیت منفی یک فرمانده نازی به نام جان اشمیت (Johann Schmidt) با بازی هوگو ویوینگ دارد) که در حقیقت ارتش خصوصی خودش را دارد و قصد دارد از هیتلر سبقت بگیرد. زير دستانش به او احترام می گذارند و او آرزو دارد که سوپر سلاح هایی بسازد). بالاخره، همان طور که قاعده هر کتاب کمیکی ایجاب می کند، کاپیتان آمریکا در مقابل اشمیت می ایستد. اشمیت بار دیگر ثابت می کند که وقتی صحبت از شخصیت منفی در فیلم می شود، هیچ کس دیگری بهتر از یک نازی را نمی توانید پیدا کنید.
این فیلم با نمایش کاپیتان آمریکا و دستیارش "باکی بارنز" (سبستین استن) چیزی درخورد اساطیر مارول را ارائه می دهد. ما همچنین "هاوارد استارك" (دومینیک کوپر) را می بینیم که از تحقیقات ارسکین حمایت می کند و درپایان، همان طور که همه ما می دانیم، مرد آهنی را طراحی می کند. و "نیک فیوری" (ساموئل ال. جکسون) وجو دارد که یکی دیگر از قهرمان های جنگ جهانی دوم است. جکسون توانایی این را دارد که نقش یک سوپرقهرمان درجه یک را بازی کند.
ماجراهای کاپیتان آمریکا با CGI های درجه یک ساخته شده است و آنها کمی از بقیه فیلم های سوپر قهرمانی ملموس ترند. CGI کمک ارزشمندی به فیلم می کند :کریس ایوانز 6 فوتی را تبدیل به یک موجود ضعیف 90 پوندی می کند و بعد او را به طور چشمگیری به کاپیتان آمریکای قوی هیکل تبدیل می کند. این کار خیلی یک دست انجام شده است؛ من شک دارم که حتی یک صحنه در فیلم دیده باشم که ایوانز را همانطور که هست نشان داده باشد، ولی نه: من فهمیدم که کاپیتان تمام عیار ایوانز واقعی است، اما کمی سنگین تر و بزرگتر.
من از فیلم و از موقعیتها و لباس های مربوط به دهه 1940 لذت بردم. طرز جلو بردن داستان توسط کارگردان فیلم،جو جانستون "آسمان اکتبر" و "جومانجی"، مرا به تحسین واداشت. اگر می خواهید به دانایی مارول پی ببرید، این فیلم و مرد آهنی را ببینید.
اگر میتوانید فیلم را در قالب معمولی ببینید.
 
با تشکر از گروه ویراستاری به خصوص پرنیان عزیز و سعید عزیز برای بنر!!
 
این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3377871
 

ما 40 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.